6 Jomraka (sierpnia) 1375 roku
Pałac księcia Li Zhing, Yrdis, Księstwo Nostrot, Zjednoczone Amarth
Książę Li Zhing*, odkąd usłyszał o niepokojących wydarzeniach podczas budowy Cudu Amarthyjskiego, nie mógł pozostać obojętny wobec nowo powstałego kultu Wybrańców Otchłani. Choć brakowało jednoznacznych dowodów łączących wyznawców tego kultu z pojawieniem się potworów, które siały śmierć i zniszczenie, książę wiedział, że sprawa ta wymaga dokładniejszego zbadania. Podobne podejrzenia nasunęło odkrycie zmasakrowanych ciał Czarnych Płaszczy — cień podejrzeń padł również na Wybrańców Otchłani.
Amarth słynęło z dużej swobody religijnej, pozwalając na zakładanie nowych kultów, o ile nie stanowiły one zagrożenia dla państwa lub jego obywateli. Ta wolność obejmowała także prawo do nieoddawania czci żadnemu bóstwu. Jednak, w obliczu brutalnych masakr nikt nie dziwił się, że władze zaczęły baczniej przyglądać się kultom, szukając winnych. Choć w teorii zadanie wydawało się proste, praktyka pokazała, że rozwiązanie sprawy nie będzie ani łatwe, ani szybkie. Zasłona tajemnicy otaczała mroczne kulty, jak i pojawiające się śmiercionośne potwory niewiadomego pochodzenia. Aktualnie było więcej pytań, niźli odpowiedzi.
Przybycie na wiec
Dnia 6 Jomraka 1375 roku do miasta Yrdis przybyli przedstawiciele najpotężniejszych amarthyjskich organizacji, wezwani na specjalne zaproszenie księcia Li z dynastii Zhing* — Namiestnika Księstwa Nostrot, członka Najwyższej Rady Oświeconych i twórcy Wielkiego Koloseum Amarthijskiego — by omówić sprawę wielkiej wagi. Z dziedzińca pałacu można było dostrzec trzykondygnacyjną pagodę z cennymi zabytkami, budynki gospodarcze i koszarowe z czerwonymi dachami, oraz obronny zamek umiejscowiony na wzgórzu. Najwyżej wznosił się Niebiański Pałac łączący architekturę ludzką i elficką, gdzie mieszka księżna Su Zhing*. Gości przywitał kapitan Yan Xia*, wojownik o charakterystycznym nostrockim wyglądzie i pewnym siebie głosie. Ubrany w czerwone barwy gwardii książęcej, wyraził szacunek względem przybyłych, zanim podjął się szczegółowej kontroli ich ekwipunku – broń i bransolety magów zostały zabezpieczone. Po zdradzie dotyczącej planów budowy Cudu Amarthyjskiego zwiększono środki bezpieczeństwa wokół księcia Li Zhinga* i jego żony. Obawy o zamach stały się realne, zwłaszcza w obliczu rosnącej popularności i aktywności księcia. Następnie Yan Xia* poprowadził ich do wnętrza kompleksu pałacowego, gdzie czekała na nich sala narad.
Na zaproszenie księcia przybył Linear, Elf, Wielki Mistrz zakonu Magokracji, organizacji działającej na terenie Reitharonu. Nie zabrakło Decima Verrno wraz z towarzyszką Adrią Verrno, jako wilkołaczych reprezentantów Dies Irae, organizacji, której strefa wpływów obejmowała jedną trzecią Amarth. Pojawił się także Arraragi Che’Malle, Arcymag Magii Bitewnej, demonolog oraz Radny Equilibrium, w towarzystwie Maire v’ Zillah Radnej Equilibrium, ponadprzeciętnej elementalistki z tytułem Arcymaga, Szefowej Wydziału Magii i Mistrzyni ważenia specjalnych dekoktów. Reprezentowali organizację Equilibrium, która swymi wpływami obejmowała całość wyspy Berg, Sinych Ziem oraz północno-wschodnie Araeth. Na zaproszenie odpowiedziała także Dril’taera Wolveridge, przywódczyni Górskiej Ferajny, Dzierżąca Łuk i dowódczyni oddziałów Ferajny na terenach Dionestu. Przybyła wraz z sir Gawainem Cairndow, Radnym Górskiej Ferajny, wojownikiem i dowódcą oddziałów Ferajny na obszarze Aoszet oraz Iveliosem Abamoux, Mistrzem Magii w dziedzinie tempestarii, od niedawna dyplomatą Górskiej Ferajny i zarządcą filii organizacji w Księstwie Clana. Obecny był także Lameth, syn Xellosa z rodu v`Zillah – Mistrz Magii, specjalista w magii przemian, Syn Amarth i opiekun Gildii Magów mającej strefy wpływów w Izanthrii i Księstwie Nostrot. Na spotkanie przybyła także Elfka Alhena z organizacji Equinox, której działalność obejmowała ziemie Clany, południowego Aoszet i zachodniego Dionestu. Jako ostatnia stawiła się Sha – Maji ognia i reprezentantka organizacji Królestwo Niebieskie, której największe strefy wpływów przypadały w Araeth, Księstwie Nostrot, Reithoranie i w północnej części Księstwa Clany. Na wiec amarthyjski nie dotarł natomiast Zastian z rodu Nixsagas, co wzbudziło pewne zaskoczenie i zdziwienie, ale słowa Maire v’ Zillah wystarczyły jako uzasadnienie tej nieobecności. Prawda była jednak taka, że zarówno Arraragi, jak i Maire nie mieli bladego pojęcia, co się stało z ich liderem i dlaczego nie przybył do pałacu. Niepokój, który odczuwali nie był bezzasadny. Jakby przeczuwali, że coś złego mogło się wydarzyć. I tak było w istocie. Mimo, iż spodziewano się Zastiana Nixsagasa na Wiecu, nigdy tam nie dotarł, a wszelki słuch po nim zaginął po drodze na to właśnie wydarzenie. Jakiś czas później rodzina Nixsagas dowiedziała się o jego porwaniu… ale to zupełnie inna historia.
Przybyłym gościom została przedstawiona Yu Lei*, młoda, ambitna i wyraźnie charyzmatyczna doradczyni i sekretarz księcia, która miała pełnić pieczę nad całokształtem spotkania. Przywitała liderów i delegatów organizacji, po czym przedstawiła im reprezentanta Inkwizycji – Komandora Tannyla Xilrorisa*, Elfa, który także miał wziąć udział w tym spotkaniu, na wyraźne polecenie księcia. Mimo kontrowersyjnego odbioru Inkwizycji, obecność komandora była uzasadniona, zwłaszcza w kontekście działań przeciw kultystom. Xilroris* krótko się przywitał, zachowując się z dystyngowaną gracją, a następnie zajął wskazane miejsce, oczekując na przybycie księcia. Sekretarz ogłosiła rozpoczęcie obrad, po tym, jak w asyście gwardzistów stawił się sam książę. Po przywitaniu, każdy z gości nie tylko się przedstawił z imienia, nazwiska oraz pełnionej funkcji, ale nakreślił charakter działalności swojej organizacji oraz zasięg jej strefy wpływów.
Rozmowy i decyzje
Namiestnik wyraził uznanie dla liderów, doceniając ich zaangażowanie w ważnych dla Amarth kwestiach oraz podkreślił ich zasługi w obronie projektu Cudu. Książę potwierdził, że organizacje, które przyczyniły się do obrony Wielkiego Koloseum, otrzymają godziwe wynagrodzenie, a ich przedstawiciele zostaną odznaczeni Orderem Męstwa podczas pierwszego oficjalnego wydarzenia w Koloseum. Każda z organizacji, która brała udział w obronie budowy Cudu i pracującej tam ludności, otrzymała nagrody, bądź przysługi nadane przez księcia. Później przystąpiono do rozmów, które początkowo całkowicie odbiegały od zaplanowanej tematyki debaty. Dość szorstkie podejście do Inkwizytora także nie ułatwiało rozmów, ale na szczęście szybko skupiono uwagę na głównym wątku, a mianowicie Wybrańcach Otchłani. Obawiano się, że kultyści mogą sprowadzić na Fallathan o wiele większe zagrożenie, niż tylko potwory. Obawiano się powtórki Wielkiej Destabilizacji Magii. Bohaterzy dowiedzieli się, że dzięki działaniom Namiestnika Nostrot i Inkwizycji udało się ustalić, gdzie znajduje się siedziba kultu na terenie Amarth. Organy władzy poznały także dane człowieka — pośrednika, który werbował do kultu i przekazywał informacje. Przywódcy organizacji amarthyjskich otrzymali propozycję podjęcia się dość ryzykownej, niebezpiecznej misji: zinfiltrować środowisko kultystów w ich placówce mieszczącej się na Wielkiej Pustyni Qeth'Raa. Celem misji miało być przedostanie się na miejsce spotkania, obserwacja, zebranie danych, czyli: rozeznać się ilu tam będzie kultystów, kto im przewodzi, co jest treścią modlitw, przekazu... ich przesłania. Dowiedzieć się kim jest „Matka”, kim są jej wyznawcy. Rozeznać w ich hierarchii. I sprawdzić czy używają splugawionej magii i czym „porywają” tłumy. Miano sprawdzić, czy kult nie odprawia zakazanych rytuałów. Spodziewano się wygłoszenia swoistego manifestu wiary. I te wszystkie informacje miano zdobyć. Była to szansa, by się przybliżyć do kultystów Wybrańców Otchłani udając ich wiernych, wyznawców Matki. Podejrzewano także, że istnieje tzw. „Wielka Czwórka”, po jednym liderze kultystów na dany kraj… jednak nie było na to żadnego potwierdzenia. Równie dobrze mógł istnieć tylko jeden guru na samym szczycie, a w terenie działali jego zastępcy. Nie znano dokładnej hierarchii kultystów ani najważniejszego… co jest ich celem?
Gdy Lameth zaproponował aby miejsca Cudów Świata zbadać pod kątem magii i potencjalnych zakłóceń anomalii… nieoczekiwanie odezwał się Komandor Inkwizycji. Kiedy Tannyl Xilroris* wyznał, że to były Miejsca Mocy, podejście do misji zmieniło się diametralnie. Inkwizytor wytłumaczył, że początkowo nic nie wskazywało na to, że nowy kult ma związek z Cudami. Badano sprawę pojawiających się potworów. Sądzono, że za ich przywołaniem stoją dzicy magowie. Gdy pierwszy raz natrafiono na ślady użycia magii niedaleko budowy Cudu Wielkiego Posągu Przedwiecznego — wzięto to jednak za anomalię jakich wiele ostatnio się pojawiało. Drążono sprawę dalej. Przypuszczano, że jest to pojedynczy przypadek. Jak się okazało, przy pozostałych dwóch Cudach także wykryto ślady użycia magii. Otrzymano misję dokładnego przyjrzenia się temu zjawisku. To wtedy Inkwizycja natrafiła pierwszy raz na ślady do przeprowadzenia rytuału. Nie udało się jednak nikogo złapać na gorącym uczynku... a sieć informatorów ustaliła, że pojawiają się plotki o nowym kulcie o nazwie Wybrańcy Otchłani. Obawiano się, że Sferrum może grozić zagłada.
Zdawano sobie sprawę, że na wiele pytań związanych z kultem nie znano odpowiedzi. Bazowano na szczątkach informacji, ale dokładano wszelkich starań, aby tę brakującą wiedzę uzupełnić. Liczono na to, że wspólnymi siłami tj. Rady, Inkwizycji i obywateli Amarth, uda się powstrzymać ten kult i dowiedzieć o zagrożeniach. Fallathan otrzymywał znaki w postaci anomalii i potworów... a te sygnały nie mogły zostać zignorowane. Nie było pewności czy za tym wszystkim stoi kult, czy ktoś inny. Pozostawało mieć nadzieję, że pustynna misja się powiedzie i zdobędzie się więcej informacji. Na przystąpienie do misji liderzy organizacji wyrazili zgodę i zadeklarowali własne w niej uczestnictwo, bądź oddelegowanych osób. Misja ta miała mieć charakter ściśle tajny.
*NPC
Opowieść — Wątek Wiodący
MG prowadzący: Dril’taera [9]
Dril’taera [9]
Francesca Delacroix [50]